2. Část: Jak vybrat ideální vnitřní stínění?

23.08.2023

V prvním článku jsme se podívali na tři konkrétní typy vnitřního stínění, kterými jsou plisé žaluzie, látkové žaluzie DEN a NOC a posuvné panely

Pokud jste stále nerozhodnuti a pátráte po další možnosti, které by ideálně splňovaly vaše představy, pak se teď zaměříme na další skvělé varianty vnitřního stínění, které mohou být to pravé pro váš domov. Pojďme se spolu podívat na látkové rolety, římské rolety, horizontální žaluzie a vertikální žaluzie.

 Článek 1 Část: Jak vybrat ideální vnítřní stínění? najdete tady.

Látkové rolety

Posuvné panelové stěny jsou tvořeny hliníkovými profily a panely z různých materiálů, poskytující elegantní a praktické řešení pro stínění, oddělování prostor i pro zajištění soukromí. Tyto stěny jsou ideální pro pokrytí prostorných skleněných ploch či francouzských oken, jelikož mohou dosáhnout šířky až 140 cm a výšky až 350 cm.

Látkové rolety nabízí nejen příjemné stínění, ale jsou i skvělým dekoračním prvkem. Výběr barev a materiálů je rozsáhlá a mimo jednobarevných látek najdete i zajímavé vzorované provedení. K dispozici jsou navíc zajímavé druhy materiálů - transparentních, stínících, zatemňujících a dodatečných designové prvků, jako jsou konzoly, lišty a řetízky.

Rolety mohou být ovládány ručně nebo motorem. Je možné instalovat na stěnu, strop nebo do předem připravených prostor.


Římské rolety

Stylové, neokoukané a elegantní řešení stínění vnitřních místností, to představují římské rolety. Hlavní výhoda tohoto typu spočívá v konstrukčním řešení, které umožňuje roletu skládat a řasit nahoru, vytvářejíc tak estetický prvek v interiéru. Navíc k dispozici je mnoho druhů dostupných materiálů, které se perfektně přizpůsobí různorodým požadavkům zákazníků - od transparentních až po neprůhledné varianty pro úplné zatemnění. Je možné pořídit i nehořlavé látky s bezpečnostním certifikátem.


Další výhodou římských rolet je jejich jednoduchá údržba a flexibilita. Látka na roletách je připevněna suchým zipem a díky tomu je velice jednoduché jejich sejmutí a vyprání. Rolety se snadno při instalaci kotví za pomoci upevňovacích konzol na strop či na stěnu. Ovládání rolet je možné ručně pomocí řetízku. Je možné ovládání i motoricky s dálkovým ovládáním, což umožňuje maximální komfort při jejich používání.


Horizontální žaluzie

Nejvíce využívaným stíněním v interiérech jsou horizontální žaluzie, to zejména v kancelářích a ateliérech. Jejich popularita spočívá v souznění jejich funkčnosti a elegance. Nabízejí vysokou variabilitu a rozsáhlou designovou a barevnou škálu. Proto jsou skvělé v kombinaci s různými dekoračními styly.

Hliníkové žaluzie se vyznačují jednoduchým ovládáním za pomoci řetízku, který umožňuje snadnou regulaci světla podle aktuálních potřeb. Důležité je zmínit i jejich dlouhou životnost. Tento typ zajišťuje příjemnou a estetickou výzdobu všech vnitřních prostor.


Vertikální žaluzie

Vertikální žaluzie zlehka nahradí nahradí záclony a jiné typy stínění, čímž se stávají krásnou textilní dekorací interiéru. Díky kvalitním látkám a široké škále vzorů či barev umožňují vytvořit tížený světelný efekt a jednoduše regulovat soukromí i množství světla v místnosti. Jsou ideální pro zastínění velkých oken v komerčních prostorách, kancelářích nebo moderních domácnostech.


V nabídce jsou také praktické PVC lamely, které jsou odolné a ideální do vlhkého prostředí jako jsou koupelny, kuchyně, ale také do prostor určených pro výrobu. PVC lamely jsou snadno udržovatelné a dosahují výborného zatemnění. K dispozici jsou i látky odpuzující nečistoty díky impregnaci nebo materiály s reflexním odrazovým efektem, které odrazí až 68% slunečního záření.


Ať už se rozhodnete pro plisé žaluzie, látkové rolety DEN/NOC, posuvné panely, látkové rolety, římské rolety, horizontální žaluzie nebo vertikální žaluzie, věříme, že najdete to pravé stínění, které skvěle doplní váš interiér a poskytne tak maximální pohodlí i funkčnost.


Neváhejte se obrátit na nás s jakýmikoli dotazy. Jsme tu pro vás!


Hezky stín
Jankovcova 2a
Praha 7 – 17000
Holešovice
tel. +420 770 644 810
info@hezkystin.cz 
www.hezkystin.cz 

Nejnovější články na našem blogu

Přečtěte si jako první, co je nového

Zimní zahrady přinášejí kouzlo a klid přírody do vašeho domova po celý rok. Jsou ideálním místem pro relaxaci, setkávání s přáteli, nebo dokonce pro práci v inspirativním prostředí. Přemýšlíte-li o přidání zimní zahrady k vašemu domu, nechte se inspirovat nápady, které transformují vaše prostory a zároveň nabízí funkčnost a styl.

Venkovní žaluzie nejenže chrání interiér před sluncem a zvyšují soukromí, ale také mohou významně přispět k estetice a energetické efektivitě budovy. Díky moderním technologiím existuje několik způsobů, jak žaluzie ovládat, od tradičních manuálních metod až po pokročilé automatické systémy. V tomto článku prozkoumáme různé dostupné možnosti.

Zimní zahrada může být úžasným přídavkem k vašemu domovu, poskytujícím místo pro relaxaci, pěstování rostlin, nebo jako příjemné místo pro setkávání s rodinou a přáteli po celý rok. Postavit zimní zahradu svépomocí může být výzva, ale s dobrým plánem a správnými materiály je to úplně realizovatelný projekt. V tomto článku vám ukážeme, jak na to.