Venkovní žaluzie na míru

Úvod > Žaluzie > Venkovní žaluzie

Výběr typu a šířky lamely venkovní žaluzie

Nejpoužívanější venkovní žaluzie jsou typu C, Z nebo S. Výrobci často označují venkovní žaluzie písmenem a číslem, například Z-90. Písmeno Z označuje tvar nebo typ lamely, číslo 90 poté šířku lamely v mm.

 • Žaluzie s lamelami ve tvaru C (například C-80 nebo C-65) přišly na trh jako jedny z prvních. Jsou ekonomicky výhodnější jejichž předností je možnost naklápět lamely na obě strany, takže se světlo může regulovat nahoru ke stropu nebo dolů k podlaze. Lamely ve tvaru C nicméně nejsou domykatelné, takže i po zavření nevytváří takovou tmu jako žaluzie Z nebo S. Volba těchto žaluzií se doporučuje do místností, kde není vyžadována absolutní tma.
 • Žaluzie s lamelami ve tvaru Z a S (například S-90, Z-90 nebo Z-70) jsou modernější a propracovanější než žaluzie C. Díky jejich tvaru do sebe lamely přesně zapadají a po zatemnění vytváří v místnosti téměř absolutní tmu. Na okrajích mají navíc nalisované gumové těsnění, které zamezuje nepříjemnému hluku při větru a při dovírání jsou příjemně tiché.

Po výběru typu lamely je potřeba zvolit také optimální šířku venkovní žaluzie.

 • Užší lamely 50, 65 nebo 70 mm se doporučují na zastínění menších oken a do užšího ostění. Užší lamely nezabírají tolik místa na šířce okna a dají se namontovat i tam, kde by širší lamely vyčnívaly před fasádu. Úzké lamely jsou decentní a elegantní, proto je často využívají architekti při navrhování svých projektů.
 • Širší lamely 80 nebo 90 mm se využívají na zastínění větších oken a velkých prosklených ploch, například zimních zahrad. Širší lamely jsou obecně robustnější a pevnější.

Barevné provedení venkovních žaluzií

Předokenní žaluzie nabízíme ve 22 barevných odstínech.

Z vlastní zkušenosti víme, že nejoblíbenější barvy venkovních žaluzií mezi zákazníky jsou:

 • stříbrná
 • tmavě šedá
 • stříbrno šedá
 • bronzová
 • bílá

Ovládání venkovních žaluzií

Nejstarší a základní ovládání venkovních žaluzií je ruční ovládání klikou nebo šňůrou.

Komfortnější je varianta s motorem, která se ovládá pomocí tlačítka na stěně nebo dálkovým ovladačem. Venkovní elektrické žaluzie mají motor uložen v horním profilu. Motor nabízíme v několika provedeních, od základního až po prémiové funkce, jako detekce překážek, nebo ochrana proti přimrznutí.

Nejvyspělejším způsobem je automatizace domácnosti - Smart Home. Se Smart Home na dálku ovládáte nejen předokenní žaluzie, ale také například světla, rolety na míru, bazén nebo garážová vrata. Venkovní žaluzie jsou v tomto případě napojené na řídicí jednotku domácnosti, ke které se připojíte například přes smartphone, tablet či počítač. Venkovní žaluzie pak ovládáte z těchto zařízení.

Možnosti montáže předokenních žaluzií

 • Venkovní žaluzie zabudované pod fasádou: V tomto případě je horní profil, kotvení i vodicí profily skryté pod fasádou. S tímto typem montáže je nutné počítat již při návrhu stavby, v jiném případě se nelze obejít bez zásadních zásahů do fasády.
 • Montáž pod krycí plech: U této varianty se žaluzie na míru instaluje nad okno pod lakovaný krycí plech, do kterého se žaluzie zasune.
 • Montáž přímo na fasádu: Montáž se provádí přímo na fasádu a žaluzie jsou tak "předsazené" před oknem.


Orientační kalkulačka

CENA OD

2 830  Kč bez DPH

Získáte jenom prvotřídní služby

Vše přesně na míru

Ke každému projektu přistupujeme individuálně, včetně konzultací, návrhů řešení, výběru materiálů a přesného zaměření zdarma.

Jen kvalitní výrobky

Dodáváme výhradně kvalitní produkty od českých i zahraničních výrobců, za které se můžeme sami zaručit.

Perfektní montáž

Naši technici jsou zkušení a proškolení profíci. Používáme jen certifikované kotvící materiály a technologie.

Záruční i pozáruční servis

O Vaše stínění se vždy postaráme tak, aby Vám sloužilo dlouho a příjemně.

Venkovní žaluzie Z-90

Jedná se o nejprodávanější typ venkovních žaluzií, které mají vynikající schopnost stínění a vysokou pevnost. Oproti Z-70 mají Z-90 širší lamely, takže se skvěle hodí ke stínění francouzských oken nebo velkých prosklených stěn.

Venkovní žaluzie Z-70

Příjemně tiché venkovní žaluzie na okna, které se skvěle hodí i do menších pokojů s malými okny. Oproti Z-90 mají Z-70 více lamel, které jsou však užší a velmi elegantní. Díky menší šířce lamel se hodí i do užších prostor ve fasádě.


Venkovní žaluzie S-90

Lamely žaluzií S-90 do sebe zapadají tak, že perfektně zastíní celou místnost. Svým profilem se automaticky řadí mezi nejpevnější lamely, připomínají rolety, se kterými je lze skvěle kombinovat.

Venkovní žaluzie C-65

Pro všechny, kdo chtějí nad stíněním dokonalou kontrolu. Oproti C-80 mají venkovní okenní žaluzie C-65 užší lamely, hodí se proto do míst s menšími nebo úzkými okny a jsou elegantnější.

Všechny typy venkovních hliníkových žaluzií lze ovládat manuálně, motorem nebo formou napojení na systém Smart Home.

Venkovní žaluzie

Venkovní žaluzie HEZKÝ STÍN nejsou pouze stínicím zařízením – regulují a dávkují denní světlo podle potřeb uživatele. Poskytují tak pohodlí v obytném prostoru a v pracovním prostředí vytvářejí ideální podmínky pro práci. Kromě regulace světla mají vliv i na vnitřní klima, protože odrážejí sluneční teplo, v létě tím výrazně přispívají k tepelné izolaci.

ARB 80- osvědčený Allrounder s 80 mm širokou lamelou tvaru C

S modelem ARB 80 nabízí HEZKÝ STÍN kvalitní venkovní žaluzii s olemovanými lamelami ve tvaru C tloušťky 0,45 mm a šířky 80 mm, která chrání před sluncem, horkem a nežádoucími pohledy. Model je vybaven lanky s nízkou hlučností, která chrání proti větru, a fixováním žebříčku inteligentním olemovaným děrováním HEZKÝ STÍN Omega, které spojuje lamely. Olemované děrování lamel chrání tažné pásky. ARB 80 je vedena lankem nebo lištami a ovládá se klikou nebo motorem. Na přání je venkovní žaluzie ARB 80 k dostání i s regulací denního světla.

 • min. šířka 430 mm
 • max. šířka 5000 mm
 • max. výška 5200 mm
 • max. plocha 20 m²

AR 92 Z ECN - s funkcí regulace světla a geometricky moderním vzhledem

S modelem AR 92 Z ECN nabízí HEZKÝ STÍN kvalitní venkovní žaluzii s olemovanými lamelami tloušťky 0,45 mm a šířky 92 mm. Lamely mají tvar Z a kromě ochrany před sluncem, horkem a nežádoucími pohledy poskytují i optimální zatemnění místnosti. Patentovaný pásek s klipy a nerezovými sponami z ušlechtilé oceli (ECN), který spojuje lamely, umožňuje tvorbu přesně definovaného balíku, dokonalé naskládání smyček a tím pádem minimální výšku balíku. AR 92 Z ECN je vedena lankem nebo lištami a ovládá se klikou nebo motorem.

 • min. šířka 450 mm
 • max. šířka 5000 mm
 • max. výška 5200 mm
 • max. plocha 18 m² 

AR 92 S ECN - s inovativním systémem ECN se lamely optimálně skládají do malého balíku

S modelem AR 92 S ECN nabízí HEZKÝ STÍN kvalitní venkovní žaluzii s olemovanými lamelami tloušťky 0,45 mm a šířky 92 mm. Lamely mají tvar S a kromě ochrany před sluncem, horkem a nežádoucími pohledy poskytují i optimální zatemnění místnosti. Patentovaný pásek s klipy a nerezovými sponami z ušlechtilé oceli (ECN), který spojuje lamely, umožňuje tvorbu přesně definovaného balíku, dokonalé naskládání smyček a tím pádem minimální výšku balíku. AR 92 S ECN je vedena lankem nebo lištami a ovládána klikou nebo motorem.

 • min. šířka 450 mm
 • max. šířka 5000 mm
 • max. výška 5200 mm
 • max. plocha 18 m²

AR 63 Z ECN - štíhlá venkovní žaluzie se systémem ECN je moderní všeuměl pro nejvyšší možný komfort

S modelem AR 63 Z ECN nabízí HEZKÝ STÍN štíhlou venkovní žaluzii s olemovanými lamelami tloušťky 0,45 mm a šířky 63 mm. Lamely mají tvar Z a kromě ochrany před sluncem, horkem a nežádoucími pohledy poskytují i optimální zatemnění místnosti. Patentovaný pásek s klipy a nerezovými sponami z ušlechtilé oceli (ECN), který spojuje lamely, umožňuje tvorbu přesně definovaného balíku, dokonalé naskládání smyček a tím pádem minimální výšku balíku. AR 63 Z ECN je vedena lankem nebo lištami a ovládá se klikou nebo motorem.

AR 63 S ECN - ideální pro konstrukce s úzkými stěnami nebo pro dodatečnou montáž

S modelem AR 63 S ECN nabízí HEZKÝ STÍN štíhlou venkovní žaluzii s olemovanými lamelami tloušťky 0,45 mm a šířky 63 mm. Lamely mají tvar S a kromě ochrany před sluncem, horkem a nežádoucími pohledy poskytují i optimální zatemnění místnosti. Patentovaný pásek s klipy a nerezovými sponami z ušlechtilé oceli (ECN), který spojuje lamely, umožňuje tvorbu přesně definovaného balíku, dokonalé naskládání smyček a tím pádem minimální výšku balíku. AR 63 S ECN je vedena lankem nebo lištami a ovládána klikou nebo motorem.

 • min. šířka 450 mm
 • max. šířka 5000 mm
 • max. výška 4200 mm
 • max. plocha 18 m²

Venkovní žaluzie

Žaluzie HEZKÝ STÍN jsou elastické a poskytují prvotřídní ochranu proti slunci. Jejich lamely jsou flexibilní a perfektně se vypruží zpět do původního tvaru. Klasické žaluzie s plochou lamelou ve tvaru C jsou k dispozici v šířkách od 60 do 80 mm. Malá výška balíku umožňuje instalaci i do nízkých clon a šachet.

AF 60 - kvalitní venkovní žaluzie se silnými plochými lamelami

AF 60 je vybavena lanky s nízkou hlučností, která chrání proti větru, poskytuje prvotřídní ochranu před sluncem, oslněním a nežádoucími pohledy a má dlouhou životnost. Lamely jsou spojeny inteligentním uchycením HEZKÝ STÍN Omega. Žaluzie je vedena lankem nebo lištami a ovládána klikou nebo motorem.

 • min. šířka 490 mm
 • max. šířka 5000 mm
 • max. výška 4000 mm
 • max. plocha 20 m²

AF 80 Plus - vhodná pro velké okenní plochy a prosklené stěny

AF 80 Plus se dodává vždy s vodicími lištami a dvěma dodatečnými lanky. Je poháněna elektronickým motorem.

 • min. šířka 580 mm
 • max. šířka 5000 mm
 • max. výška 6200 mm
 • max. plocha 20 m²

AF 80 - silné ploché lamely jsou spojené inteligentním děrováním Omega

 • S modelem AF 80 nabízí HEZKÝ STÍN kvalitní venkovní žaluzii s plochými lamelami tloušťky 0,45 mm v šířce 80 mm. Je vybavena lanky s nízkou hlučností, která chrání proti větru, poskytuje prvotřídní ochranu před sluncem, oslněním a nežádoucími pohledy a má dlouhou životnost. Lamely jsou spojeny inteligentním uchycením Omega. Žaluzie je vedena lankem nebo lištami a ovládána klikou nebo motorem.
 • min. šířka 490 mm
 • max. šířka 5000 mm
 • max. výška 4000 mm
 • max. plocha 20 m²

Předokenní systémy

Rozmanité možnosti zabudování venkovních žaluzií HEZKÝ STÍN & v předokenním systému poskytují mimořádnou kreativitu při dotváření vzhledu. Rozličné tvary schránek a barev umí splnit individuální požadavky na vzhled budovy. U předokenního systému HEZKÝ STÍN jsou venkovní žaluzie & předmontovány v kanálu již z výroby. Konečná montáž na místě je pak snadná, rychlá a bez komplikací. Tato varianta zabudování je vhodná pro dodatečnou montáž v nových i stávajících budovách a také pro integraci do systému zateplení. Je možné i dodatečné zabudování do stávajícího systému šachty.

Ohýbaný hliníkový kanál pro dodatečné zabudování do okna

Předokenní systém s ohýbaným hliníkovým kanálem a práškově lakovanými pohledovými clonami je vhodný pro jednoduchou montáž, která se provádí nasazením na podomítkové vodicí lišty. Kanál může být na přání vybaven izolací z různých materiálů, aby se redukovaly tepelné mosty. Tím se docílí co možná nejlepší tepelná izolace. Do kanálu je možné dodatečně integrovat rolovací síť proti hmyzu. Ze závodu předmontované venkovní žaluzie se ovládají motorem nebo klikou. Předokenní systém lze kombinovat se zábranou proti vypadnutí.

Možné typy lamel: Venkovní žaluzie AF 60 / AF 80, venkovní žaluzie ARB 80, venkovní žaluzie AR 63 / AR 92

 • max. šířka 4000 mm
 • max. plocha 20 m²

Předokenní systém protlačovaný

Protlačovaný hliníkový předokenní systém v oblém, hranatém tvaru schránky nebo s vodorovným revizním krytem je k dispozici ve shodných rozměrech jako pro roletu. Ze závodu namontované venkovní žaluzie se ovládají motorem nebo klikou. Zároveň lze do schránky integrovat síť proti hmyzu. Dodatečná izolační tělesa připevněná na straně do místnosti přispívají k úsporám energií. Protlačovaný předokenní systém lze kombinovat se zábranou proti vypadnutí.

Možné typy lamel: Venkovní žaluzie AF 60 / AF 80, venkovní žaluzie ARB 80

 • max. šířka 4000 mm
 • max. plocha 20 m²

Fasádní systémy

HEZKÝ STÍN venkovní žaluzie ve fasádním systému jsou výraznými dekoračními prvky designu moderních fasád. Rozličné tvary kanálů a barev umožňují splnění individuálních požadavků na vzhled budovy. Kanál se nasazuje přímo na vodicí lišty, což umožňuje snadnou, samonosnou montáž, a je fixován v několika upevňovacích bodech

Fasádní sytém samonosný

Fasádní systémy HEZKÝ STÍN s ohýbaným hliníkovým kanálem jsou koncipované pro rychlou a jednoduchou montáž s několika upevňovacími body. Kanál pro samonosnou montáž se nasazuje do vodicích lišt. Zvedání a spouštění závěsu i naklápění lamel se provádí pohodlně motorem. Motor s integrovanými koncovými spínači se může ovládat podle přání přes řízení, dálkové ovládání nebo automatikou.

Možné typy lamel: Venkovní žaluzie AF 60 / AF 80, venkovní žaluzie ARB 80, venkovní žaluzie AR 63 / AR 92

 • max. šířka 4000 mm
 • max. plocha 20 m²

Co o nás říkají zákazníci

5/5

S Hezkým stínem máme jen ty nejlepší zkušenosti. Pozitivní přístup předčil má očekávání :)) Velkým plusem byly také termíny – co se dohodlo, to platilo. Díky!

Sabina Bařinová

Zdroj recenze: Google.com

5/5

Venkovní rolety které splňují svůj účel. Práce byla odvedena rychle a čistě. Fungují skvěle. Firmu mohu doporučit.

Petrák Janina

Zdroj recenze: Google.com

NEZÁVAZNÁ POPTÁVKA / DOTAZ

Při nákupu venkovních žaluzií je nutné vybrat správný tvar, šířku a barvu lamel, způsob ovládání a způsob montáže. Se vším Vám rádi pomůžeme, neváhejte nás kontaktovat.