Zateplené zimní zahrady

Užijte si posezení na zahradě i v zimě, když je všude sníh

Cítíte pasivní sluneční teplo

Se zasklením na svých místech a využívejte energii udržitelně pro svůj obytný prostor. Všechny celoskleněné systémy jsou odolné proti větru a nárazům.

Zimní zahradu můžete bezrámově kombinovat nebo zvolit design s posuvnými prvky. 

Posuvné stěny odtlačit vlevo nebo vpravo - to vám umožní dosáhnout optimálního využití prostoru. 

Otevřete nové perspektivy v každém směru

Celoskleněné systémy zimních zahrad chrání před větrem, deštěm, špínou a hlukem zvenčí a vytvářejí tak zvláštní a atraktivní útulnou atmosféru od jara do pozdního podzimu.

Představte si další místnost, která má prosklené stěny a vidíte z ní krásně všude kolem sebe. Pocitově sedíte venku, ale zároveň jste chránění před nepříznivým počasím. Navíc si můžete jít sednout na zahradu i když prší nebo je venku mínus dvacet.

Proč hliník?

Moderní okna musí být dobře izolovaná, odolná a snadno se udržovat. Hliník tyto tři požadavky dokonale splňuje a nabízí následující další výhody:

Je lehký, ale pevný a odolný. 

Více než 75 % hliníku, který byl kdy vytěžen, se používá dodnes. Dlouhá životnost a úplná recyklovatelnost bez ztráty kvality. Vynikající tepelná izolace díky tepelné separaci a vzduchotěsnosti.  

Jak vypadá zimní zahrada?

Zimní zahradu můžete zároveň využívat jako obytnou místnost - je skvělou alternativou pro obývací pokoj nebo jídelnu

Pokud ji chcete využívat celoročně, doporučujeme zateplenou zimní zahradu. Nezateplená varianta má totiž omezenou možnost vytápění a pohodlné trávení času v ní v zimě by bylo velmi energeticky náročné.

V zimě je v zateplené zahradě dostatečné teplo, aby na prosklené střeše roztával sníh a pořád jste měli výhled na nebe, v létě je možné střechu zastínit, aby se zahrada nepřehřívala. Ideální je zakomponovat do ní klimatizaci, aby v létě nefungovala jako skleník. 

Další možností udržení zahrady na příjemné teplotě i přes léto jsou venkovní rolety.

Jak si takovou zahradu postavit?

To můžete s klidem nechat na nás. Postavíme vám kvalitní a silnou konstrukci s plnohodnotnými základy, která vám vydrží desítky let.

Nejčastěji ji stavíme jako přístavbu k domu v přízemí v místě, kde se dá dobře propojit se zahradou tak, abyste mohli otevřením posuvných skleněných stěn proměnit interiér v exteriér. Je také možné ji zkonstruovat na balkoně nebo terase, nemusí být nutně ani v přízemí.

Stavba zimní zahrady je složitý proces, na který je nutné získat stavební povolení. Napojujeme ji na elektroinstalaci i topný systém, stavíme základy. Celá stavba nám zabere 2–4 dny.

Výhody našich zimních zahrad:

 • Švýcarská kvalita
 • 30letá zkušenost – propracovaný systém – přerušených tepelných mostů, odvodu vody apod.
 • Zaměření 3D skenerem – přesné rozměry, video pro zákazníka s umístěním zahrady v jeho reálném skutečném prostředí
 • Dodávka na míru
 • Široká škála základních barev bez příplatku – 17 Trend barev
 • Jakákoliv barva za příplatek
 • Možnost dvoubarevného řešení – uvnitř jiná barva než zvenku (za příplatek) u celoroční zahrady HW80
 • Individuální řešení tvaru zahrady podle přání zákazníka – různé tvary zahrad za příplatek projektového řešení. Složité zahrady se před expedicí zkušebně postaví ve výrobě
 • Zimní zahrady jsou do vysokého sněhového zatížení
 • Více druhů krokví i okapnice, včetně vyztužení ocelí – díky tomu rozteč krokví až 1,2 m – nerušný výhled na oblohu, větší rozteč mezi sloupky
 • Různé boční prvky – pevné, posuvné, skládací "harmonika",HS portál
 • Sklon střechy 5–45 stupňů
 • Speciální tvary

Jak pořídit zateplenou zimní zahradu?

 • Kontaktujte nás pomocí telefonu 770 644 810 nebo e-mailem info@hezkystin.cz. Ochotně s vámi probereme všechny vaše požadavky, otázky a náměty.
 • Stavba zateplené zimní zahrady vyžaduje stavební dokumentaci a stavební povolení v některých případech. Přizpůsobíme se vašemu projektu, dodáme výrobní dokumentaci a přesnou technickou specifikaci.
 • Předložíme vám závaznou cenovou nabídku.
 • Potvrdíme vaši objednávku a požádáme vás o zálohovou úhradu.
 • Výroba konstrukce trvá několik týdnů a navazuje na stavební připravenost.
 • Před dodáním si upřesníme termín montáže.
 • Montáž zimní zahrady trvá 2–4 dny.

Pro představu Vám připravíme 3D projekci jak by vypadala zimní zahrada před realizací. 

Hodnocení od našich zákazníků

Perfektní servis a komunikace. Obdržela jsem návrh více vhodných řešení, dle zadání. S rychlostí vyřízení zakázky a následnou montáží jsem velmi spokojená.

Petra S.
Při návštěvě u známých se nám zalíbila zimní zahrada díky své celoroční praktičnosti.
Nakonec jsme dostali kontakt na Hezký Stín, mohu jen doporučit.

Filip "Orvi" Frycek

Chtela bych pochvalit firmu Hezky stin, mame od nich novou krasnou pergolu a jsem s jeji kvalitou velice spokojena.

Pergola je krasna, vsechny hlinikove casti jsou perfektne vyroby a kvalitni. Lakovani vyslo presne dle mych představ, a to barevne i prakticky jako ochrana pred počasim.

Jednani od planovani, konzultace az po instalaci bylo velice profesionalni a rychle. Jsem velmi spokojena a tesim se na leto jak ji krasne vyuzijeme.

Karolina Rossouw
Mame zimni zahradu a firma co nám jí realizovala nebyla schopna nám dodat rolety před pergolu. Proto jsem oslovil firmu Hezky stín a konečně můžeme využívat zimni zahradu. Proste není firma jako firma a Hezký stín určitě doporučuji.

Libor Flik
Dlouhou dobu jsem koketoval s myšlenkou celoroční zimní zahrady, při konečném rozhodnutí koupi jsem objevil Hezký stín. Jsem spokojen s oběmi rozhodnutími, hezký stín vykonal práci hezky a zimní zahrada plní účel skvěle.

Petr Dušík
U známých se nám zalíbila zimní zahrada. Po zvážení všech proměných jsme se rozhodli ke koupi celoroční zimní zahrady u firmy Hezký stín mohu jen doporučit.

Tomáš Murín

Velmi vzdušná a prosvětlená z.zahrada. Vypadá přesně jak jsem chtěla. Údržba snadná. Skvělý přístup. Je to místo klidu a pohody.

Kroupová Ivon
Naprosto geniální. Tak bych popsala jejich výtvor, který zrealizovali přesně podle mých představ. Bazén mohu díky zimní zateplené zahradě využívat během celého roku.
Jsem prostě happy!

Malecká Sandra
Jdu se pochlubit naší celoprosklenou zimní zahradou. Je to prostě nádhera. Miluju to. Je to moje oáza a je fajn uvítat návštěvy jinde než v domě. Samotná práce byla odvedena rychle a kvalitně.

Podebracká Sandra

NEZÁVAZNÁ POPTÁVKA / DOTAZ

Také sníte o zimní zahradě? Postavíme Vám ji na míru. Stačí nás kontaktovat a na všem se dohodneme.