1. Část: Jak vybrat ideální vnitřní stínění?

09.08.2023

Hledáte stínění pro vaše okna a ztrácíte se v moři možností? Toužíte po útulném prostoru, ale současně potřebujete praktičnost a funkčnost? Honí-li se vám v hlavou podobné otázky, pak jste na správném místě.

Rozdílné druhy vnitřního stínění představují různé výhody, ať už jde o perfektní ochranu před slunečním světlem, o snadnou instalaci, lepší izolační vlastnosti, snažší ovládání či optické zvětšení prostor. Dnešní doba nabízí také stínění s možností motorického pohonu, buďto přes dálkový ovladač nebo mobilní telefon.

V prvním článku Vám představíme tři konkrétní typy, kterými jsou plisé žaluzie, látkové žaluzie DEN a NOC a posuvné panely. Shrneme si jejich výhody i nevýhody, abyste dostali představu, která volba bude nejlépe splňovat vaše představy a stane se se ideálním doplňkem vaší domácnosti.


Plisé žaluzie

Rádi byste podtrhli váš interiér a současně získali kvalitní ochranu proti slunci? Žaluzie plisé jsou skvělým řešením. Jejich minimalismus a čisté linie skládané látky dají vašemu domovu vyniknout. Velkým kladem je velký výběr tkanin a barev, ale i možnost instalace v atypických prostorách, jako je šikmá okna, kruhová nebo půlkruhová okna, lichoběžníky i stropní nebo střešní systémy.

Ovládání žaluzií je velice snadné. Lze je ovládat za pomoci šňůry, řetízku, kliky nebo madla obousměrně. Přejete-li si větší komfort, oceníte i možnost elektrického pohonu.


Více si o žaluziích plisé můžete přečíst v našem článku: Plisé žaluzie: Univerzální a současně výjimečné stínění oken.

Rolety DEN/NOC

Nápaditý design, který dokáže účinně regulovat světlo v prostoru díky střídání transparentních a polotransparentních pruhů, to jsou látkové rolety den a noc. Umožňují uživatelům dokonale přizpůsobit množství světla v místnosti jejich potřebám, aniž by museli zcela omezit pohled do interiéru.

Posuvné panelové stěny

Posuvné panelové stěny. tvořené hliníkovými profily a panely z různých materiálů, jsou zajímavým doplňkem vaší domácnosti, který si díky široké škále materiálů i barev můžete vytvořit přesně podle vašich představ a docílit tak jedinečného vzhledu. 

Jsou také praktickým řešením pro stínění nebo oddělování prostor. S šířkou až 140 cm a výškou dosahující až 350 cm jsou ideální pro pokrytí velkých prosklených ploch nebo francouzských oken.

Díky jezdcům, na které jsou uchyceny panely, je manipulace s posuvnými stěnami je snadná a plynulá. Ovládání může být manuální nebo elektrické, které je skvělé pro velké plochy nebo pro interiéry s více prosklenými stěnami.

V tomto článku jsme vám představili tři konkrétní typy vnitřního stínění - plisé žaluzie, látkové rolety DEN/NOC a posuvné panely. Každý z těchto typů má své výhody a vlastnosti, které mohou skvěle doplnit váš interiér a zároveň poskytnout praktické a funkční stínění pro vaše okna.


Pokud jste se však ještě nerozhodli, nezoufejte! V následujícím článku prozkoumáme další skvělé možnosti vnitřního stínění a zaměříme se na nejlepší způsoby jejich využití. Tentokrát se zaměříme na látkové rolety, římské rolety, horizontální žaluzie nebo vertikální žaluzie. Věříme, že díky těmto typům budete lépe připraveni najít tu nejlepší variantu pro váš domov.


Máte již vybráno nebo potřebujete další informace? Neváhejte nás kontaktovat tady.

Hezky stín
Jankovcova 2a
Praha 7 – 17000
Holešovice
tel. +420 770 644 810
info@hezkystin.cz
www.hezkystin.czNejnovější články na našem blogu

Přečtěte si jako první, co je nového

Posuvné panely, inspirované tradičními japonskými stěnami, přinášejí do moderních interiérů nejen praktičnost, ale i nádech minimalistické elegance. Hezkystin.cz nabízí širokou škálu posuvných panelů, které jsou nejen krásné, ale i vysoce funkční, což z nich činí ideální řešení pro dělení prostoru v domácnostech i kancelářích. Pojďme se podívat,...

Venkovní kuchyně se stávají stále populárnějšími nejen pro jejich funkčnost, ale i pro možnost užívat si společné chvíle s rodinou a přáteli na čerstvém vzduchu. Hezkystin.cz přináší inovativní řešení pro všechny, kdo chtějí svůj domov rozšířit o atraktivní a plně funkční venkovní kuchyni. Přečtěte si, jak můžete proměnit svůj venkovní prostor v...

Skládací systémy představují inovativní a flexibilní řešení pro rozdělení prostoru ve vašem domově nebo kanceláři. Díky Hezkystin.cz můžete nyní snadno transformovat vaše prostory a přizpůsobit je vašim aktuálním potřebám. Ať už hledáte způsob, jak otevřít prostor pro společenské akce, nebo potřebujete více soukromí a oddělené pracovní...