Screenové rolety

Screenová roleta - venkovní roleta proti slunci

Co je screenová roleta?

Screenové clony či fasádní clony, jsou typem stínící techniky ze speciálního materiálu, pro venkovní použití a umisťují se na venkovní strany budov, oken a také velkých prosklených stěn

Omezí průnik sluneční energie ale zároveň propouští světlo. 

Clona umožňuje výhled ven, nabízí stálý kontakt z venkovním okolím přičemž zamezuje pohled dovnitř.

Výhody screenových rolet

 • ochrana proti větru
 • regulace světla
 • úspora energie
 • instalace rolet do pergol
 • záruka 5 let

Screenová látka

Velká důležitost se klade na materiál - tkaninu, ze které se screenová clona vyrábí. Jedná se o speciální textílii s téměř neomezenou životností. Textilie je vysoce odolná, tvarově stabilní, antistatická, téměř nehořlavá, barevně stálá a odolná vůči UV záření. 

Díky svému složení dokonale odráží sluneční energii, zabraňuje ohřevu interiéru a v teplých měsících výrazně snižuje teplotu v místnosti. Na rozdíl od předokenních rolet nezatemní interiér, i se zcela zataženou clonou se můžete přes den věnovat různým činnostem.

Screenová látka je utkaná v pravidelné struktuře, ze skelných vláken potažených PVC. Díky tomu jsou látky odolné silnému větru, každé změně teplot i vlhkosti. Stálobarevnost látek je docílena PVC úpravou tkaniny.

Screenové clony zastíní téměř všechny typy budov, domů ale i zimních zahrad, teras, altánů apod.

Screenová clona chrání Váš domov před větrem, deštěm, sněhem či jinými nepříznivými vlivy počasí. Zajišťuje i ochranu před hmyzem, zamezí průnik prachu či dalších alergenů do místnosti.

Typy screenových clon

 • clona s vodící lištou
 • clona s vodícím lankem
 • clona s ZIP screen

Materiály a látky screenových clon

 • Čirý - propouští světlo, slouží zejména jako ochrana před venkovními vlivy počasí a ne jako stínící prvek.
 • Látkový - látkový materiál propouští také hodně světla, ale hlavně stíní daný prostor. Nabízíme látky s různou propustností světla.
 • Zatemňující (blackout) - zajistí úplné zatemnění prostoru či interiéru. Látka nepropouští světlo díky její speciální úpravě.

Ovládání screenových clon-rolet

Screenové rolety lze ovládat ručně - klikou s kloubem nebo popruhem. 

Pro větší komfort a pohodlí ale doporučujeme rolety ovládat elektromotorem, pomocí tlačítka na zdi, či dálkovým ovladačem, nebo také pomocí centrálního tlačítka. 

Další žádané možnosti rozšíření ovládání jsou čidla, senzory a napojení na systém inteligentního řízení domácnosti.

Barevné provedení screenových rolet

Barevné provedení hliníkových prvků screenových clon tzn. box, vodící lišty a koncová lamela se vyrábí standardně v několika barevných provedeních. 

Také je možnost lakovat profily do jakékoliv barvy dle vzorníku RAL. Dnes jsou samozřejmostí různé dřevo dekory dle nabídky renolitových fólií.

CO ŘÍKAJÍ ZÁKAZNÍCI

Po konzultaci v hezkém stínu jsme se se ženou domluvili na screenových roletách. Instalace rychlá, domluva bez problémová. Mohu doporučit.

Ladislav Oktabec
Vse v pořádku

Boháček Radim
Pořídil jsem si screen rolety. Jsem naprosto spokojen. Snadné a rychlé zastínění.

Ondrej Radčický
Vzhledem k postavení domu jsme se rozhodli ke koupi screenových rolet. U hezkého stínu jsme byli spokojeni.

Viktor Mik

NEZÁVAZNÁ POPTÁVKA / DOTAZ

Ochraňte svůj domov před větrem, deštěm, sněhem či jinými nepříznivými vlivy počasí. Nainstalujte na okna, balkon nebo pergolu screenové rolety. Přijedeme za Vámi v Praze a okolí a po dohodě kamkoli.