Screenové rolety

Screenová roleta - venkovní roleta proti slunci

Co je screenová roleta?

Screenové clony či fasádní clony, jsou typem stínící techniky ze speciálního materiálu, pro venkovní použití a umisťují se na venkovní strany budov, oken a také velkých prosklených stěn

Omezí průnik sluneční energie ale zároveň propouští světlo. 

Clona umožňuje výhled ven, nabízí stálý kontakt z venkovním okolím přičemž zamezuje pohled dovnitř.

Výhody screenových rolet

 • ochrana proti větru
 • regulace světla
 • úspora energie
 • instalace rolet do pergol
 • záruka 5 let

Screenová látka

Velká důležitost se klade na materiál - tkaninu, ze které se screenová clona vyrábí. Jedná se o speciální textílii s téměř neomezenou životností. Textilie je vysoce odolná, tvarově stabilní, antistatická, téměř nehořlavá, barevně stálá a odolná vůči UV záření. 

Díky svému složení dokonale odráží sluneční energii, zabraňuje ohřevu interiéru a v teplých měsících výrazně snižuje teplotu v místnosti. Na rozdíl od předokenních rolet nezatemní interiér, i se zcela zataženou clonou se můžete přes den věnovat různým činnostem.

Screenová látka je utkaná v pravidelné struktuře, ze skelných vláken potažených PVC. Díky tomu jsou látky odolné silnému větru, každé změně teplot i vlhkosti. Stálobarevnost látek je docílena PVC úpravou tkaniny.

Screenové clony zastíní téměř všechny typy budov, domů ale i zimních zahrad, teras, altánů apod.

Screenová clona chrání Váš domov před větrem, deštěm, sněhem či jinými nepříznivými vlivy počasí. Zajišťuje i ochranu před hmyzem, zamezí průnik prachu či dalších alergenů do místnosti.

Typy screenových clon

 • clona s vodící lištou
 • clona s vodícím lankem
 • clona s ZIP screen

Materiály a látky screenových clon

 • Čirý - propouští světlo, slouží zejména jako ochrana před venkovními vlivy počasí a ne jako stínící prvek.
 • Látkový - látkový materiál propouští také hodně světla, ale hlavně stíní daný prostor. Nabízíme látky s různou propustností světla.
 • Zatemňující (blackout) - zajistí úplné zatemnění prostoru či interiéru. Látka nepropouští světlo díky její speciální úpravě.

Ovládání screenových clon-rolet

Screenové rolety lze ovládat ručně - klikou s kloubem nebo popruhem. 

Pro větší komfort a pohodlí ale doporučujeme rolety ovládat elektromotorem, pomocí tlačítka na zdi, či dálkovým ovladačem, nebo také pomocí centrálního tlačítka. 

Další žádané možnosti rozšíření ovládání jsou čidla, senzory a napojení na systém inteligentního řízení domácnosti.

Barevné provedení screenových rolet

Barevné provedení hliníkových prvků screenových clon tzn. box, vodící lišty a koncová lamela se vyrábí standardně v několika barevných provedeních. 

Také je možnost lakovat profily do jakékoliv barvy dle vzorníku RAL. Dnes jsou samozřejmostí různé dřevo dekory dle nabídky renolitových fólií.

Ochraňte svůj domov před větrem, deštěm, sněhem či jinými nepříznivými vlivy počasí. Nainstalujte na okna, balkon nebo pergolu screenové rolety. Přijedeme za Vámi v Praze a okolí a po dohodě kamkoli.