Okenní fólie

Úvod > Okenní folie

Okenní fólie jsou moderním pomocníkem proti přehřívání interiérů, proti zlodějům, při potřebě zamezení nahlížení nebo snížení světla.

Všechny fólie na okna jsou použitelné v domácnostech, na administrativní budovy, ale i v odvětví jako je průmysl, školství či zdravotnictví. Máme mnohaleté zkušenosti a nabízíme odborné poradenství.

Aplikace fólie na okna

Fólie na okna lze aplikovat na stávající okno či skleněnou výplň bez potřeby výměny. Vzhledem k ceně doporučujeme svěřit lepení okenní fólie odborníkům, kteří mají dlouholeté zkušenosti. Nezkušenost může způsobit poškození okenní fólie, špatné naměření nebo se na skle mohou vytvořit pod fólií bubliny.

Údržba okenní fólie

Pokud potřebujete okna umýt, můžete postupovat běžným způsobem, jen je třeba si dávat pozor na čistící prostředky obsahující čpavek nebo rozpouštědla. Fólie na skle se může poškodit také poškrábáním ostrým předmětem.

Typy fólií na okna

1. Protisluneční okenní fólie

Mezi oblíbené fólie patří folie proti slunci. Její vlastnosti zamezí proniknutí IR záření a zajistí v místnosti příjemnou teplotu bez přehřívání. Ochrání vás před tropickými vedry v letních měsících a prudkým slunečním zářením.

Výhody protisluneční fólie na okna

K rychlému přehřátí prostoru v letních měsících dochází za každým oknem. Vedle žaluzií existuje ještě další, mnohem účinnější možnost, jak se před sluncem chránit - protisluneční fólie na okna. Fólie na okna proti slunci jsou různé typy, ale hlavní výhody jsou však pro všechny společné. Které to jsou?

  • Snížení pokojové teploty - protisluneční fólie na okna účinně odráží dopadající sluneční paprsky a uvnitř místnosti tak nedochází k přehřívání.
  • Snížení výdajů za energii - díky nižší pokojové teplotě nemusíte používat klimatizaci ani větráky. Prostisluneční folie vám šetří náklady.
  • Ochrana před UV zářením - ačkoliv si to mnoho lidí neuvědomuje, paprsky dopadající na kůži přes sklo jsou stejně nebezpečné jako pobyt na přímém slunci.
  • Fólie na okna proti slunci jsou pro každého - díky sortimentu a možnosti instalace v exteriéru nebo interiéru si můžete vybrat protisluneční fólii na okna přesně dle vašich požadavků.

K často zmiňovaným nevýhodám slunečních fólií na okna patří nepropustnost světla, což může vadit zejména v obytných prostorech. Moderní protisluneční fólie na okna ale průchodu světla zamezují pouze minimálně a proto si můžete užívat pouze jejich benefity.

Kde všude se dá okenní fólie proti slunci využít?

Protisluneční fólie na okna jsou vhodné na všechny okna. Účinně ochrání před slunečními paprsky nejen místnosti v domech a bytech, ale také ve firmách, halách, nákupních centrech, kancelářských budovách nebo třeba na balkoně či v zimní zahradě.

2. Ochranné a bezpečnostní okenní fólie

Ochranné a bezpečnostní fólie na okna jsou vhodné do školek či škol, ale ochrání i výlohy či vitríny obchodů. Zamezí roztříštění skla po prostoru a případného poranění, protože ho ochranná fólie udrží vždy pohromadě i při velmi silném nárazu těžkým předmětem. 

Při poškození skla se bezpečnostní folie spíše promáčkne, než aby se poškodila, případně se vytvořila díra ve výplni okna. Liší se svou tloušťkou, kdy tlustší bezpečnostní fólie navíc zamezí přístup zlodějům do prostoru. 

Jsou schopné odolat kameni a při snaze o rozbití kladivem či krumpáčem udrží okenní fólie sklo v rámu. Z tohoto důvodu jsou nejčastěji instalovány v přízemních prostorech.

Krycí folie na okna, resp. ochranná folie na sklo lze aplikovat v různých formátech bez omezení velikosti.

Okenní fólie využijete v každém prostoru, který má okna či jiné prosklené plochy. Může se jednat o váš domov, stejně jako o kancelář, výrobní halu, restauraci či školu.

3. Privátní/designové okenní fólie

Další sekcí jsou privátní-designové fólie na okna, které mají kromě designové efektu také schopnost zamezit nahlížení. Najdete u nás různé provedeních od fólií s efektem pískového skla, fólie se vzory a fólie na okna zrcadlové.

Mléčná okenní fólie s efektem mléčného skla znamená elegantní a lehké řešení v případě dělení prostoru. Je ideální pro skla v koupelně, skleněné příčky nebo prosklené dveře doma či v kanceláři. Fólie zamezí nahlížení a přitom nebrání propustnosti světla přes fólii, což představuje nejvhodnější řešení.

Zrcadlová okenní fólie účinně zamezí nahlížení do interiéru díky zrcadlení. Reflexní fólie jakékoli obchodní budově či obytnému domu dodají atraktivní vzhled. Upozornění: Fólie zrcadlí ze strany, na které je více světla. 

Zrcadlový efekt zvenku tak funguje pouze přes den, kdy je venku větší intenzita světla než uvnitř. Zrcadlení také ovlivňuje intenzita denního světla, množství a zdroje světla uvnitř místnosti (například i jiná okna v pozadí), úhly pohledu, rozměry skel a vnitřního prostoru, světová strana atd.

Orientační kalkulačka

CENA OD

1 532 Kč bez DPH

NEZÁVAZNÁ POPTÁVKA / DOTAZ

Potřebujete poradit s výběrem okenní folie? Neváhejte nás kontaktovat.