Screenové rolety: efektivní a úsporné řešení

06.09.2023

Sháníte-li stínění oken či prosklených ploch, nemusíte chodit daleko. Screenové rolety jsou oblíbenou formou stínění, které díky své konstrukci a materiálům nabízí řadu výhod. Nejenže dokážou účinně chránit domov před slunečními paprsky či nežádoucími pohledy sousedů, zároveň však příjemně světlo propouští. Přečtěte si náš článek a zjistěte více o této skvělé možnosti venkovního stíněni.

Funkce a výhody


Velkou pozornost si zaslouží materiály, ze kterých se rolety skládají. Speciální tkanina je téměř nehořlavá, tvarově stabilní, antistatická a odolná vůči UV záření. Barvy díky PVC úpravě tkaniny drží svou sytost. Speciální složení tkaniny odrážet sluneční záření a zabraňuje tak přehřívání interiéru. Velkou výhodou je, že na rozdíl od klasických rolet screenové rolety nezatemní obytný prostor v plné míře, a tak je možné mít rolety zatažené bez nutnosti dalšího osvětlení.


Rolety mohou být instalovány na různé druhy budov včetně zimních zahrad, pergol, teras nebo altánů. Mimo to tento typ stínění je ideální pro úsporu energie a je velmi odolný proti větru.

Různé typy a materiály


V nábídce najdeme rozmanité varianty screenových rolet. Mimo to je na výběr široká škála materiálů, jako jsou čiré, látkové či plně plně zatemňující (tzv. blackout). Čiré slouží převážně jako ochrana před venkovními vlivy či pro jemné zastínění, látkové nabízí různou světelnou propustnost. Pro maximální zatemnění doporučujeme speciální úpravu látky, která nepropustí žádné světlo.Takto můžeme přizpůsobit výběr screenových rolet svým individuálním potřebám a preferencím


Ruční nebo elektrické ovládání


Screenové rolety je možné ovládat ručně, tedy klikou s kloubem nebo popruhem. Hledáme-li ale větší pohodlí, je možné vybrat možnost elektrického ovládání. To umožňuje ovládání tlačítkem na zdí, dálkovým ovladačem či centrálním tlačítkem.

Různá barevná provedení


Při tvorbě designu screenových rolet hraje zbarvení hliníkových komponentů, jako jsou box, vodící lišty a koncová lamela, klíčovou roli. Tyto prvky jsou standardně dostupné v několika atraktivních barevných provedeních. Možností je i volba lakování profilů. Navíc máte možnost volby lakovaní profilů do libovolné barvy podle vzorníku RAL, což poskytuje širokou paletu možností pro barevnou harmonii s okolím.


Moderní trendy dále zahrnují možnost reprodukovat přirozený vzhled dřeva pomocí nabídky renolitových fólií. Tyto fólie nabízejí různé dřevěné dekory, které přidávají do interiéru teplý a příjemný pocit. Možnost volby mezi různými barevnými alternativami dává možnost přizpůsobit screenové rolety individuálním preferencím a stylu prostředí, ve kterém jsou umístěny.


Hliníkové prvky screenových clon, jako jsou box, vodící lišty či koncová lamela jsou dostupné v několika barevných provedeních. K dispozici je i možnost individuálního lakování profilů do libovolného odstínů podle RAL barevného vzorníku. jsou dnes přirozené dřevěné dekory, které jsou také dostupné nabídce renolitových fólií.

Efektní, flexibilní a udržitelné řešení zastínění oken i prosklených ploch, to jsou screenové rolety! Pokud toužíte po komfortu, který současně šetří energii, s touto možností budete nadšeni.


Rádi Vám zodpovíme vaše další dotazy, proto nás neváhejte kontaktovat. Pro dotazníkový formulář stačí kliknout tady.


Hezky stín


Jankovcova 2a
Praha 7 – 17000
Holešovice

tel. +420 770 644 810
info@hezkystin.cz
www.hezkystin.cz