Nástěnné vypínače

Úvod > Ovládaní a SMART HOME > Nástěnné vypínače

POPIS

Nástěnné vypínače pro stínící techniku slouží jako drátové jednoduché ovládání "hloupých" motorů. Pro žaluzie je vhodné použít 5-ti polohový vypínač, který při mírném stlačení naklápí lamely a při domáčknutí aretuje směr nahoru nebo dolů a není potřeba jej držet neustále stlačený.

Pro rolety a plisé pak stačí jednoduchý 3-polohový vypínač se směry nahoru a dolů.

VÝHODY

  • Nástěnné vypínače jsou drátově spojeny s motorem a není tak potřeba po čase měnit baterie nebo systém jakkoliv jinak udržovat.

  • Není potřeba kalkulovat dosah radiového signálu na trase ovladač – výrobek. Drátové ovládání tak bývá jediná možnost ve velkých objektech jako jsou školy, úřady nebo komerční administrativní a výrobní objekty.

NEVÝHODY

  • Nemožnost automatického ovládání (časová automatika a inteligentní scénáře)
  • Nepohodlné ovládání – člověk musí stát přímo u vypínače, aby mohl stínící výrobek ovládat.
  • Stavební příprava – na každý vypínač a jeho umístění je potřeba dopředu myslet ve stavebním projektu. Vypínač musí být osazen do elektrikářské krabice, do které je třeba přivést přívod z rozvaděče (3 žílový kabel) a z krabice ještě další přívod k žaluzii (5ti žílový kabel). U dodatečných montáží to pak znamená celkem značný zásah (např. sekání otvoru na krabici)
  • Kabeláž – k jakémukoliv senzorům i dalším doplňkům ke stínícím výrobkům je třeba vést kabel. Pokud je třeba ovládat jedním senzorem více výrobků, je třeba vést přes všechny vypínače průběžnou IB sběrnici.

Stručný výpis nástěnných vypínačů Somfy

Smoove WT UNO

Smoove UNO / DUO WT

verze DUO je jeden vypínač se dvěma strojky pro dvě žaluzie

INIS 80×80

verze na omítku a do krabice

INIS Mounted

NEZÁVAZNÁ POPTÁVKA / DOTAZ

Zákazníci také hledají