Článek na portálu NÁŠ DOMOV

15.03.2023

www.nasdomov.eu


JAK VYBRAT VNITŘNÍ ZASTÍNĚNÍ

Prvky vnitřního stínění přinášejí daleko širší možnosti, než je pouhé zabránění vniku slunečních paprsků. Při jejich výběru záleží na konkrétních požadavcích.

Vnitřní stínění

Jaký vybrat prvek pro možnost vnitřního zastínění? Vyznavači minimalistického stylu uvítají látkové žaluzie, které vynikají snadnou instalací a také jednoduchým používáním. Ovládat se dají šňůrou, řetízkem nebo klikou. Není také problém doplnit je elektrickým pohonem. Současným trendem jsou plisé žaluzie, které prostor opticky zvětší a také si poradí se zastíněním jakéhokoliv tvaru okna.

  • Propracovanější technologií vynikají žaluzie plisé Duál

  • Vzduchové komůrky zajistí nejen efektivnější zastínění, ale také mají lepší izolační vlastnosti

Milovníky netradičního stylu bydlení v asijském duchu osloví takzvaná japonská stěna. Posuvná panelová stěna je vhodná i pro moderně zařízené byty, kde vytvoří zajímavý kontrast.

  • Posuvná panelová stěna je vhodná například pro zastínění francouzského okna.

  • Může se také využít jako dělící prvek, který byt obohatí o další prostor.

Japonskou stěnu lze instalovat na strop i na zeď. Šířka samotné stěny je v podstatě neomezená.

Ochrana před sluncem i dotěrným hmyzem

Regulovat sluneční paprsky v bytě vám pomohou látkové rolety DEN/NOC. Tento prvek působí velice elegantně a zároveň je dokonale funkční. Systém je založen na střídání transparentních a polotransparentních pruhů, které se vzájemně překrývají.

  • V podstatě veškeré stínící prvky lze ovládat ručně nebo motorickým pohonem.

  • Platí to také v případě látkových rolet, které mohou být doplněné nástěnným nebo dálkovým vypínačem.

  • Další možností je ovládání pomocí chytrého mobilu.

Jestliže je zapotřebí ochránit své obydlí od dotěrného hmyzu, pak může být řešením pevná okenní síť. Díky tomu, že ji lze kdykoliv z okna vyjmout, lze ji nasadit pouze v letní sezóně. Stejnou službu nám udělá také pevná dveřní síť.
Velkou výhodou je, že můžeme po celý den větrat a nemusíme mít obavu, že nám do místnosti nalétají nezvaní hosté.

Neváhejte nás kontaktovat.

Hezky stín
Jankovcova 2a
Praha 7 – 17000
Holešovice
těl. +420 770 644 810
info@hezkystin.cz
www.hezkystin.czNejnovější články na našem blogu

Přečtěte si jako první, co je nového

Sháníte-li stínění oken či prosklených ploch, nemusíte chodit daleko. Screenové rolety jsou oblíbenou formou stínění, které díky své konstrukci a materiálům nabízí řadu výhod. Nejenže dokážou účinně chránit domov před slunečními paprsky či nežádoucími pohledy sousedů, zároveň však příjemně světlo propouští. Přečtěte si náš článek a zjistěte více o...

V prvním článku jsme se podívali na tři konkrétní typy vnitřního stínění, kterými jsou plisé žaluzie, látkové žaluzie DEN a NOC a posuvné panely. Pokud jste stále nerozhodnuti a pátráte po další možnosti, které by ideálně splňovaly vaše představy, pak se teď zaměříme na další skvělé varianty vnitřního stínění, které mohou být to pravé pro váš...