Článek na portálu NÁŠ DOMOV

15.03.2023

www.nasdomov.eu


JAK VYBRAT VNITŘNÍ ZASTÍNĚNÍ

Prvky vnitřního stínění přinášejí daleko širší možnosti, než je pouhé zabránění vniku slunečních paprsků. Při jejich výběru záleží na konkrétních požadavcích.

Vnitřní stínění

Jaký vybrat prvek pro možnost vnitřního zastínění? Vyznavači minimalistického stylu uvítají látkové žaluzie, které vynikají snadnou instalací a také jednoduchým používáním. Ovládat se dají šňůrou, řetízkem nebo klikou. Není také problém doplnit je elektrickým pohonem. Současným trendem jsou plisé žaluzie, které prostor opticky zvětší a také si poradí se zastíněním jakéhokoliv tvaru okna.

  • Propracovanější technologií vynikají žaluzie plisé Duál

  • Vzduchové komůrky zajistí nejen efektivnější zastínění, ale také mají lepší izolační vlastnosti

Milovníky netradičního stylu bydlení v asijském duchu osloví takzvaná japonská stěna. Posuvná panelová stěna je vhodná i pro moderně zařízené byty, kde vytvoří zajímavý kontrast.

  • Posuvná panelová stěna je vhodná například pro zastínění francouzského okna.

  • Může se také využít jako dělící prvek, který byt obohatí o další prostor.

Japonskou stěnu lze instalovat na strop i na zeď. Šířka samotné stěny je v podstatě neomezená.

Ochrana před sluncem i dotěrným hmyzem

Regulovat sluneční paprsky v bytě vám pomohou látkové rolety DEN/NOC. Tento prvek působí velice elegantně a zároveň je dokonale funkční. Systém je založen na střídání transparentních a polotransparentních pruhů, které se vzájemně překrývají.

Jestliže je zapotřebí ochránit své obydlí od dotěrného hmyzu, pak může být řešením pevná okenní síť. Díky tomu, že ji lze kdykoliv z okna vyjmout, lze ji nasadit pouze v letní sezóně. Stejnou službu nám udělá také pevná dveřní síť.
Velkou výhodou je, že můžeme po celý den větrat a nemusíme mít obavu, že nám do místnosti nalétají nezvaní hosté.

Neváhejte nás kontaktovat.

Hezky stín
Jankovcova 2a
Praha 7 – 17000
Holešovice
těl. +420 770 644 810
info@hezkystin.cz
www.hezkystin.czNejnovější články na našem blogu

Přečtěte si jako první, co je nového

Zimní zahrady přinášejí kouzlo a klid přírody do vašeho domova po celý rok. Jsou ideálním místem pro relaxaci, setkávání s přáteli, nebo dokonce pro práci v inspirativním prostředí. Přemýšlíte-li o přidání zimní zahrady k vašemu domu, nechte se inspirovat nápady, které transformují vaše prostory a zároveň nabízí funkčnost a styl.

Venkovní žaluzie nejenže chrání interiér před sluncem a zvyšují soukromí, ale také mohou významně přispět k estetice a energetické efektivitě budovy. Díky moderním technologiím existuje několik způsobů, jak žaluzie ovládat, od tradičních manuálních metod až po pokročilé automatické systémy. V tomto článku prozkoumáme různé dostupné možnosti.

Zimní zahrada může být úžasným přídavkem k vašemu domovu, poskytujícím místo pro relaxaci, pěstování rostlin, nebo jako příjemné místo pro setkávání s rodinou a přáteli po celý rok. Postavit zimní zahradu svépomocí může být výzva, ale s dobrým plánem a správnými materiály je to úplně realizovatelný projekt. V tomto článku vám ukážeme, jak na to.