Vše, co potřebujete vědět o římských roletách

17.11.2023

Pokud váháte, jaký typ stínění zvolíte pro svůj domov, římské rolety mohou být vynikající volbou. Proč je tomu tak? Kombinují totiž funkčnost a zajímavý design. Navíc jejich ovládání je velmi jednoduché. Pojďme si je představit blíže.

Co jsou to římské rolety:

Na rozdíl od klasických látkových rolet, které se jednoduše navíjí a rolují, když zvedáte římské rolety, látku stáhnete nahoru a tím vytvoříte krásné, rovnoměrné řasy. Díky tomu jsou neobvyklým a zajímavým řešením stínění v domácnosti. Navíc jejich konstrukce je vhodným řešení do jakéhokoliv interiéru, ať už hledáte něco do minimalistického bytu či na tradiční chalupu.

Praktické výhody římských rolet:

Přestože se tyto rolety mohou zdát hlavně jako dekorativní prvek, mají i mnoho praktických výhod. V první řadě jsou oblíbené hlavně pro svou snadnou údržbu, protože látku, ze které jsou vyrobeny, můžete sejmout a prát při teplotě 30°C.


Další výhodou je jejich snadné ovládání. Můžete si zvolit, zda chcete ovládat roletu manuálně, tedy za pomoci řetízku, nebo vybrat ještě příjemnější řešení, kterým je motorický pohon s dálkovým ovládáním.

Jakou látku si vybrat:

Když hovoříme o římských roletách, možností je skutečně mnoho. Na výběr jsou:

  • Transparentní látky - pro jemné filtrování světla.

  • Stínící látky - pro vyšší stupeň zastínění.

  • Zatemňující látky - pro úplné zatemnění místnosti.

  • Nehořlavé látky s bezpečnostním certifikátem - pro klidnější spánek.

Instalace římských rolet

Při plánování instalace rolet je důležité zohlednit místo nad okenním otvorem, kam bude roleta řasená. Látka, když je složená, zabere cca 22-30 cm prostoru. Rolety lze kotvit jak na strop, tak na stěnu pomocí upevňovacích konzol. A pro snadnou údržbu je látka připevněna k profilu suchým zipem.

Římské rolety - Neokoukané, funkční a skvěle udržovatelné:

Římské rolety nejenže poslouží jako zajímavý módní doplněk, ale i velice funkční a praktický pomocník do každé domácnosti.


Hledáte-li stínění do kuchyně, obývacího pokoje či kanceláře, najdeme řešení na míru vašim potřebám. Pro více informací nás neváhejte kontaktovat tady.


Hezky stín

Jankovcova 2a
Praha 7 – 17000
Holešovice
tel. +420 770 644 810
info@hezkystin.cz
www.hezkystin.cz

Nejnovější články na našem blogu

Přečtěte si jako první, co je nového

Posuvné panely, inspirované tradičními japonskými stěnami, přinášejí do moderních interiérů nejen praktičnost, ale i nádech minimalistické elegance. Hezkystin.cz nabízí širokou škálu posuvných panelů, které jsou nejen krásné, ale i vysoce funkční, což z nich činí ideální řešení pro dělení prostoru v domácnostech i kancelářích. Pojďme se podívat,...

Venkovní kuchyně se stávají stále populárnějšími nejen pro jejich funkčnost, ale i pro možnost užívat si společné chvíle s rodinou a přáteli na čerstvém vzduchu. Hezkystin.cz přináší inovativní řešení pro všechny, kdo chtějí svůj domov rozšířit o atraktivní a plně funkční venkovní kuchyni. Přečtěte si, jak můžete proměnit svůj venkovní prostor v...

Skládací systémy představují inovativní a flexibilní řešení pro rozdělení prostoru ve vašem domově nebo kanceláři. Díky Hezkystin.cz můžete nyní snadno transformovat vaše prostory a přizpůsobit je vašim aktuálním potřebám. Ať už hledáte způsob, jak otevřít prostor pro společenské akce, nebo potřebujete více soukromí a oddělené pracovní...