Vše, co potřebujete vědět o římských roletách

17.11.2023

Pokud váháte, jaký typ stínění zvolíte pro svůj domov, římské rolety mohou být vynikající volbou. Proč je tomu tak? Kombinují totiž funkčnost a zajímavý design. Navíc jejich ovládání je velmi jednoduché. Pojďme si je představit blíže.

Co jsou to římské rolety:


Na rozdíl od klasických látkových rolet, které se jednoduše navíjí a rolují, když zvedáte římské rolety, látku stáhnete nahoru a tím vytvoříte krásné, rovnoměrné řasy. Díky tomu jsou neobvyklým a zajímavým řešením stínění v domácnosti. Navíc jejich konstrukce je vhodným řešení do jakéhokoliv interiéru, ať už hledáte něco do minimalistického bytu či na tradiční chalupu.

Praktické výhody římských rolet:


Přestože se tyto rolety mohou zdát hlavně jako dekorativní prvek, mají i mnoho praktických výhod. V první řadě jsou oblíbené hlavně pro svou snadnou údržbu, protože látku, ze které jsou vyrobeny, můžete sejmout a prát při teplotě 30°C.


Další výhodou je jejich snadné ovládání. Můžete si zvolit, zda chcete ovládat roletu manuálně, tedy za pomoci řetízku, nebo vybrat ještě příjemnější řešení, kterým je motorický pohon s dálkovým ovládáním.

Jakou látku si vybrat:


Když hovoříme o římských roletách, možností je skutečně mnoho. Na výběr jsou:


  • Transparentní látky - pro jemné filtrování světla.

  • Stínící látky - pro vyšší stupeň zastínění.

  • Zatemňující látky - pro úplné zatemnění místnosti.

  • Nehořlavé látky s bezpečnostním certifikátem - pro klidnější spánek.

Instalace římských rolet


Při plánování instalace rolet je důležité zohlednit místo nad okenním otvorem, kam bude roleta řasená. Látka, když je složená, zabere cca 22-30 cm prostoru. Rolety lze kotvit jak na strop, tak na stěnu pomocí upevňovacích konzol. A pro snadnou údržbu je látka připevněna k profilu suchým zipem.

Římské rolety - Neokoukané, funkční a skvěle udržovatelné:

Římské rolety nejenže poslouží jako zajímavý módní doplněk, ale i velice funkční a praktický pomocník do každé domácnosti.


Hledáte-li stínění do kuchyně, obývacího pokoje či kanceláře, najdeme řešení na míru vašim potřebám. Pro více informací nás neváhejte kontaktovat tady.


Hezky stín

Jankovcova 2a
Praha 7 – 17000
Holešovice
tel. +420 770 644 810
info@hezkystin.cz
www.hezkystin.cz