Vše, co potřebujete vědět o římských roletách

17.11.2023

Pokud váháte, jaký typ stínění zvolíte pro svůj domov, římské rolety mohou být vynikající volbou. Proč je tomu tak? Kombinují totiž funkčnost a zajímavý design. Navíc jejich ovládání je velmi jednoduché. Pojďme si je představit blíže.

Co jsou to římské rolety:

Na rozdíl od klasických látkových rolet, které se jednoduše navíjí a rolují, když zvedáte římské rolety, látku stáhnete nahoru a tím vytvoříte krásné, rovnoměrné řasy. Díky tomu jsou neobvyklým a zajímavým řešením stínění v domácnosti. Navíc jejich konstrukce je vhodným řešení do jakéhokoliv interiéru, ať už hledáte něco do minimalistického bytu či na tradiční chalupu.

Praktické výhody římských rolet:

Přestože se tyto rolety mohou zdát hlavně jako dekorativní prvek, mají i mnoho praktických výhod. V první řadě jsou oblíbené hlavně pro svou snadnou údržbu, protože látku, ze které jsou vyrobeny, můžete sejmout a prát při teplotě 30°C.


Další výhodou je jejich snadné ovládání. Můžete si zvolit, zda chcete ovládat roletu manuálně, tedy za pomoci řetízku, nebo vybrat ještě příjemnější řešení, kterým je motorický pohon s dálkovým ovládáním.

Jakou látku si vybrat:

Když hovoříme o římských roletách, možností je skutečně mnoho. Na výběr jsou:

  • Transparentní látky - pro jemné filtrování světla.

  • Stínící látky - pro vyšší stupeň zastínění.

  • Zatemňující látky - pro úplné zatemnění místnosti.

  • Nehořlavé látky s bezpečnostním certifikátem - pro klidnější spánek.

Instalace římských rolet

Při plánování instalace rolet je důležité zohlednit místo nad okenním otvorem, kam bude roleta řasená. Látka, když je složená, zabere cca 22-30 cm prostoru. Rolety lze kotvit jak na strop, tak na stěnu pomocí upevňovacích konzol. A pro snadnou údržbu je látka připevněna k profilu suchým zipem.

Římské rolety - Neokoukané, funkční a skvěle udržovatelné:

Římské rolety nejenže poslouží jako zajímavý módní doplněk, ale i velice funkční a praktický pomocník do každé domácnosti.

TIP: Podívejte se i na další vnitřní rolety, které máme v našem sortimentu.

Hledáte-li stínění do kuchyně, obývacího pokoje či kanceláře, najdeme řešení na míru vašim potřebám. Pro více informací nás neváhejte kontaktovat tady.


Hezky stín

Jankovcova 2a
Praha 7 – 17000
Holešovice
tel. +420 770 644 810
info@hezkystin.cz
www.hezkystin.cz

Nejnovější články na našem blogu

Přečtěte si jako první, co je nového

Venkovní žaluzie nejenže chrání vaše okna a interiér před slunečním zářením a zvědavými pohledy, ale také přispívají k estetickému vzhledu vaší fasády. Pravidelné mytí a čištění těchto žaluzií je klíčové pro udržení jejich funkčnosti a vizuálního apelu. V tomto článku se podíváme na to, jak správně umýt venkovní žaluzie, aby byly nejen čisté, ale...

Pěstování vinné révy na pergole není jen atraktivním způsobem, jak vylepšit vaši zahradu, ale může být také začátkem vaší vášně pro výrobu vlastního vína. Pergola nabízí ideální podmínky pro růst a zrání hroznů, díky čemuž se stává nejen funkčním, ale i esteticky příjemným prvkem vašeho exteriéru. V tomto článku se dozvíte, jak úspěšně pěstovat...

Vlastnictví zahrady nabízí spoustu možností, jak kreativně využít volný prostor. Ať už máte malou zahrádku nebo rozlehlý pozemek, existuje mnoho způsobů, jak jej proměnit ve funkční a esteticky příjemné místo. V tomto článku prozkoumáme různé možnosti, co všechno lze na zahradě postavit, a jakým způsobem můžete svůj pozemek co nejlépe využít.