Okenní fólie: Nenápadný, ale zajímavý pomocník do vašich domovů

31.12.2023

Okenní fólie zní jako velice jednoduchá věc, ale věděli jste že jejich význam může být daleko větší a mohou pro naši domácnost být velmi užitečné? Tyto multifunkční fólie chrání náš interiéry při velmi slunečných dnech, ale také se významně podílí na zvýšení bezpečnosti i soukromí v nejrůznějších prostředích - od domácností, přes administrativní budovy, až po průmyslové, školské a zdravotnické zařízení. okenní fólie jsou mnohostranným řešením pro moderní domácnosti i pracovní prostory.

Jak můžeme okenní folie využít?

1. Proti slunci a horku


Všichni to známe, je léto, slunce nám praží do oken a my se za pomoci drahé klimatizace nebo jiných prostředků snažíme doma udržet přijatelné teploty. Tady může být okenní folie skvělým přítelem. Tyto chytré plášťe na okně odrážejí sluneční paprsky, zabraňují přehřívání interiéru a zároveň chrání naši pokožku před škodlivým UV zářením. Spolehlivě vás před sluncem ochrání také rolety a ve venkovních prostorech oceníte markýzy či pergoly.

2. Pro bezpečí a ochranu domácnosti


Ochranné a bezpečnostní okenní fólie nejsou vhodné pouze pro naše domovy, ale jsou ideálním řešením pro školky, školy i pro ochranu výloh a vitrín obchodů. V případě nárazu nebo pokusu o vloupání udrží roztříštěné sklo pohromadě, čímž zabraňují zraněním a ztěžují nezvaným hostům vstup do vašeho domova. Tyto fólie odolají nárazu kamene a dokonce i pokusům o proražení za pomoci silnách nástrojů, jakými jsou například kladivo. Proto je doporučujeme volit do přízemní domu, kde poskytnou maximální bezpečnost.

3. Záruka soukromí či pro zajímavý design

Velice zajímavé možnosti skrývají privátní-designové fólie, které do vaši domácnosti přinesou zajímavý design, současně však chrání vaše soukromí. V nabídce najdete různé varianty. Jsou to například fólie imitujících matné sklo, které jsou ideální pro koupelny a sociální zařízení. Zabraňují totiž nevhodným pohledům, ale stále příjemně propouští světlo. Další variantou jsou zrcadlové okenní fólie, jež účinně zamezí nahlížení do interiéru díky zrcadlení. Třetí možností jsou fólie se zrcadlovým efektem, který funguje pouze během den, když je venku větší intenzita světla než uvnitř.

Jak na údržbu okenních folií?

A jak je to s péčí o okenní fólie? Je to prosté. Při čištění oken používejte běžný čistící prostředek, ale pozor na prostředky obsahující čpavek nebo rozpouštědla, které by mohly fólii poškodit. Takto vám okenní fólie poslouží celá dlouhá léta.

Okenní fólie jsou nenápadným, přesto neocenitelným pomocníkem, ať už si přejete více soukromí, toužíte po maximálním bezpečí či hledáte šetrné řešení, které vám bude ku pomoci během parných dnů.

Rádi odpovíte na všechny vaše další dotazy, proto nás neváhejte kontaktovat. Pro dotazníkový formulář stačí kliknout tady.


Hezky stín

Jankovcova 2a
Praha 7 – 17000
Holešovice
tel. +420 770 644 810
info@hezkystin.cz
www.hezkystin.czNejnovější články na našem blogu

Přečtěte si jako první, co je nového

Pěstování vinné révy na pergole není jen atraktivním způsobem, jak vylepšit vaši zahradu, ale může být také začátkem vaší vášně pro výrobu vlastního vína. Pergola nabízí ideální podmínky pro růst a zrání hroznů, díky čemuž se stává nejen funkčním, ale i esteticky příjemným prvkem vašeho exteriéru. V tomto článku se dozvíte, jak úspěšně pěstovat...

Vlastnictví zahrady nabízí spoustu možností, jak kreativně využít volný prostor. Ať už máte malou zahrádku nebo rozlehlý pozemek, existuje mnoho způsobů, jak jej proměnit ve funkční a esteticky příjemné místo. V tomto článku prozkoumáme různé možnosti, co všechno lze na zahradě postavit, a jakým způsobem můžete svůj pozemek co nejlépe využít.

Terasa může být úžasným místem pro relaxaci a zábavu, ale během horkých letních dnů se může bez správného stínění rychle proměnit v nepříjemně horké místo. Existuje několik způsobů, jak efektivně zastínit terasu, od tradičních stříšek až po moderní zasklení. V tomto článku prozkoumáme různé možnosti, které vám pomohou vytvořit na vaší terase...