Jak správně čistit a udržovat žaluzie: Praktický průvodce

23.02.2024

Žaluzie jsou skvělým doplňkem do vašeho domova, které vám umožňují regulovat množství světla a soukromí, ale aby vám sloužily co nejdéle a vypadaly skvěle, je důležité se o ně správně starat. V tomto praktickém průvodci se podíváme na to, jak správně čistit a udržovat žaluzie, aby vaše okna vždy vynikla a vy jste si mohli užívat pohodlí a krásu vašeho domova. 

Příprava na čištění

Než se pustíme do čištění žaluzií, je důležité připravit se. Začněte tím, že zavřete žaluzie a zamkněte je, abyste měli přístup ke všem lamelám. 

Odstranění prachu

Prach a nečistoty jsou častým problémem u žaluzií. Pomocí měkkého kartáčku nebo speciálního nástroje na čištění odstraňte prach ze všech lamel. 

Čištění lamel

Pro čištění lamel použijte jemnou houbičku nebo hadřík namočený v teplé vodě s mírným množstvím jemného čisticího prostředku. Otírejte lamely od vrchní části dolů. 

Důkladnost je klíčem

Důkladnost je klíčem k dokonalým žaluziím. Ujistěte se, že čistíte obě strany lamel a nezapomínáte na horní a dolní hranu. 

Suchý a lesklý vzhled

Po očištění lamel použijte suchý hadřík nebo papírovou utěrku na usušení a dosažení lesklého vzhledu. 

Čištění mechanismu

Neberte na lehkou váhu čištění mechanismu žaluzií. Pravidelně očišťujte lanka a ovládací tyč, abyste zajistili hladký chod. 

Pravidelná údržba

Nejlepším způsobem, jak udržet žaluzie v dobrém stavu, je pravidelná údržba. Pravidelně je čistěte a zkontrolujte, zda nejsou poškozené. 

Profesionální čištění

Pokud máte žaluzie zvlášť náročné na čištění nebo potřebujete hlubokou očistu, můžete zvážit profesionální čištění. S tím vám můžeme pomoci díky našemu skvělému servisu.

Správná péče a údržba jsou klíčové pro to, aby vaše žaluzie vypadaly skvěle a sloužily vám dlouho. S tímto praktickým průvodcem na správné čištění a údržbu žaluzií budete moci užívat pohodlí a krásu vašeho domova bez starostí o stav vašich okenních krytů. 

Rádi odpovíme na všechny vaše další dotazy, proto nás neváhejte kontaktovat. Pro dotazníkový formulář stačí kliknout tady.  

Hezky stín

Jankovcova 2a
Praha 7 – 17000
Holešovice
tel. +420 770 644 810
info@hezkystin.cz
www.hezkystin.cz  


Posuvné panely, inspirované tradičními japonskými stěnami, přinášejí do moderních interiérů nejen praktičnost, ale i nádech minimalistické elegance. Hezkystin.cz nabízí širokou škálu posuvných panelů, které jsou nejen krásné, ale i vysoce funkční, což z nich činí ideální řešení pro dělení prostoru v domácnostech i kancelářích. Pojďme se podívat,...

Venkovní kuchyně se stávají stále populárnějšími nejen pro jejich funkčnost, ale i pro možnost užívat si společné chvíle s rodinou a přáteli na čerstvém vzduchu. Hezkystin.cz přináší inovativní řešení pro všechny, kdo chtějí svůj domov rozšířit o atraktivní a plně funkční venkovní kuchyni. Přečtěte si, jak můžete proměnit svůj venkovní prostor v...

Skládací systémy představují inovativní a flexibilní řešení pro rozdělení prostoru ve vašem domově nebo kanceláři. Díky Hezkystin.cz můžete nyní snadno transformovat vaše prostory a přizpůsobit je vašim aktuálním potřebám. Ať už hledáte způsob, jak otevřít prostor pro společenské akce, nebo potřebujete více soukromí a oddělené pracovní...