Jak správně udržovat žaluzie: Praktický průvodce

23.02.2024

Žaluzie jsou skvělým doplňkem do vašeho domova, které vám umožňují regulovat množství světla a soukromí, ale aby vám sloužily co nejdéle a vypadaly skvěle, je důležité se o ně správně starat. V tomto praktickém průvodci se podíváme na to, jak správně čistit a udržovat žaluzie, aby vaše okna vždy vynikla a vy jste si mohli užívat pohodlí a krásu vašeho domova. 

Příprava na čištění

Než se pustíme do čištění žaluzií, je důležité připravit se. Začněte tím, že zavřete žaluzie a zamkněte je, abyste měli přístup ke všem lamelám. 

Odstranění prachu

Prach a nečistoty jsou častým problémem u žaluzií. Pomocí měkkého kartáčku nebo speciálního nástroje na čištění odstraňte prach ze všech lamel. 

Čištění lamel

Pro čištění lamel použijte jemnou houbičku nebo hadřík namočený v teplé vodě s mírným množstvím jemného čisticího prostředku. Otírejte lamely od vrchní části dolů. 

Důkladnost je klíčem

Důkladnost je klíčem k dokonalým žaluziím. Ujistěte se, že čistíte obě strany lamel a nezapomínáte na horní a dolní hranu. 

Suchý a lesklý vzhled

Po očištění lamel použijte suchý hadřík nebo papírovou utěrku na usušení a dosažení lesklého vzhledu. 

Čištění mechanismu

Neberte na lehkou váhu čištění mechanismu žaluzií. Pravidelně očišťujte lanka a ovládací tyč, abyste zajistili hladký chod. 

Pravidelná údržba

Nejlepším způsobem, jak udržet vnitřní žaluzie a venkovní žaluzie v dobrém stavu, je pravidelná údržba. Pravidelně je čistěte a zkontrolujte, zda nejsou poškozené. 

Profesionální čištění

Pokud máte žaluzie zvlášť náročné na čištění nebo potřebujete hlubokou očistu, můžete zvážit profesionální čištění. S tím vám můžeme pomoci díky našemu skvělému servisu.

Správná péče a údržba jsou klíčové pro to, aby vaše žaluzie vypadaly skvěle a sloužily vám dlouho. S tímto praktickým průvodcem na správné čištění a údržbu žaluzií budete moci užívat pohodlí a krásu vašeho domova bez starostí o stav vašich okenních krytů. 

Rádi odpovíme na všechny vaše další dotazy, proto nás neváhejte kontaktovat. Pro dotazníkový formulář stačí kliknout tady.  

Hezky stín

Jankovcova 2a
Praha 7 – 17000
Holešovice
tel. +420 770 644 810
info@hezkystin.cz
www.hezkystin.cz  


Venkovní žaluzie nejenže chrání vaše okna a interiér před slunečním zářením a zvědavými pohledy, ale také přispívají k estetickému vzhledu vaší fasády. Pravidelné mytí a čištění těchto žaluzií je klíčové pro udržení jejich funkčnosti a vizuálního apelu. V tomto článku se podíváme na to, jak správně umýt venkovní žaluzie, aby byly nejen čisté, ale...

Pěstování vinné révy na pergole není jen atraktivním způsobem, jak vylepšit vaši zahradu, ale může být také začátkem vaší vášně pro výrobu vlastního vína. Pergola nabízí ideální podmínky pro růst a zrání hroznů, díky čemuž se stává nejen funkčním, ale i esteticky příjemným prvkem vašeho exteriéru. V tomto článku se dozvíte, jak úspěšně pěstovat...

Vlastnictví zahrady nabízí spoustu možností, jak kreativně využít volný prostor. Ať už máte malou zahrádku nebo rozlehlý pozemek, existuje mnoho způsobů, jak jej proměnit ve funkční a esteticky příjemné místo. V tomto článku prozkoumáme různé možnosti, co všechno lze na zahradě postavit, a jakým způsobem můžete svůj pozemek co nejlépe využít.