5 důvodů, proč si pořídit pergolu

01.02.2023

Toužíte z vaší zahrady udělat místo pro setkávání s rodinou či přáteli? Chtěli byste prostor, kde během teplých dnů můžete nerušeně relaxovat či pracovat? Místo, které bude současně dotvářet krásný dojem z celé vaší zahrady? Potom tady pro vás máme řešení.


Pokud byste rádi pozvedli vaši zahradu, zvažte instalaci pergoly. Níže vám představíme 5 hlavních důvodů, proč je čas pořídit ji i na vaši zahradu.

  1. Místo s všestranným stínem


Snad každý touží trávit více času venku v přírodě, bohužel uspěchaná doba tomu není příliš nakloněna. Přesto tady jsou možnosti, jak si užít čas na čerstvém vzduchu a nemusíte kvůli tomu chodit daleko. Navíc pergola může poskytnout skvělou úlevu od slunečních paprsků. Pergoly samotné sice neposkytují úplný stín, díky své univerzální konstrukci nabízejí mnoho možností pro zastínění. Pokud chcete dosáhnout úplného pokrytí, není problém přidat zatahovací stříšku. Tímto způsobem můžete mít různé úrovně stínu podle času a polohy slunce na obloze, takže spálení od sluníčka se bát nemusíte.


  1. Misto setkávání s rodinou a přáteli


Rádi byste oslavili nějakou významnou událost s rodinou nebo jen pozvali přátele na grilování? Pergola je skvělým útočištěm, kde se můžete se svými blízkými setkat. Zde najdete nejen stín a ochranu před větrem, ale poskytne elegantní zázemí pro vychutnání šálku kávy nebo k posezení u dobrého jídla.


  1. Místo, pro relaxaci


Pro pobyt na čerstvém vzduchu ani nepotřebujete vycházet ze svého domu. To je další skvělá výhoda, proč si pořídit pergolu. Můžete tak vytvořit klidný prostor pro lenošení, pozorování deště, čtení, práci nebo posezení pod stříškou pergoly.

Nezapomeňte zahrnout světla, závěsné rostliny a závěsy pro další vrstvu soukromí a vytvořit si prostor podle vašich potřeb.


  1. Místo, které zkrášlí vaši zahradu či dvůr


Pergoly jsou skvělým způsobem, jak rozšířit vaše venkovní prostory, nabízejí různé designové možnosti a lze je přizpůsobit i pro skromný rozpočet. Pokud hledáte způsob, jak vytvořit venkovní oázu, která nabízí energii nebo klid (či obojí), pergola může být ideálním doplňkem vaší zahrady nebo terasy.


V první řadě máte možnost vybrat z řady materiálu, které Vám bude nejvíce vyhovovat. Máte na výběr ze dřeva, hliníku, sklolaminátu či vinylu. Jakmile si vyberete materiál, který se vám bude nejvíce líbit a bude splňovat vaše požadavky na péči o něj a finanční prostředky, můžete volit s řady různých konstrukcí, které budou co nejlépe podtrhovat styl celé vaší zahrady.


  1. Místo, které zvýší hodnotu celého domu


Vyplatí se do pergoly investovat. Odpověď je ano, vyplatí. Odborníci potvrdili, že až z 15% může zahrada a prostředí okolo domu zvýšit tržní hodnotu celé nemovitosti. V současné době se venkovní prostory stávají stále populárnější, takže umístění pergoly a dalších venkovních doplňků je vynikající příležitost, jak zvýšit hodnotu vašeho domu.


Pergoly přidají vaší zahradě či terase osobitý charakter, zároveň jsou praktické a pohodlné. Jsou navržené tak, aby byly tou poslední věcí, která doplní váš zahradní design, nebo naopak tou první věcí, která vás inspiruje k dalšímu vylepšení v exteriéru domu.


Jak dlouho ale taková pergola vydrží? Při správné péči o vámi vybraný materiál, může být životnost pergoly skutečně velká. Vinylové pergoly jsou v porovnání s dřevěnými modely méně náročné na údržbu. Dřevěné pergoly naproti tomu vyžadují pravidelný nátěr nebo moření každé dva roky v závislosti na množství slunečního záření, kterému jsou vystaveny. Jako skvělou alternativu doporučujeme hliníkové konstrukce, které jsou snadné na sestavení a navíc mají opravdu dlouhou životnost.


Pergola je minimalistická, ale velice elegantní konstrukce, která dodá vaší zahradě kouzlo a vytvoří obytný prostor pro odpočinek, práci nebo po strávení příjemného času se svými blízkými. Chcete-li získat více informací, neváhejte nás kontaktovat. Rádi vás uslyšíme.

Nejnovější články na našem blogu

Přečtěte si jako první, co je nového

Zimní zahrady přinášejí kouzlo a klid přírody do vašeho domova po celý rok. Jsou ideálním místem pro relaxaci, setkávání s přáteli, nebo dokonce pro práci v inspirativním prostředí. Přemýšlíte-li o přidání zimní zahrady k vašemu domu, nechte se inspirovat nápady, které transformují vaše prostory a zároveň nabízí funkčnost a styl.

Venkovní žaluzie nejenže chrání interiér před sluncem a zvyšují soukromí, ale také mohou významně přispět k estetice a energetické efektivitě budovy. Díky moderním technologiím existuje několik způsobů, jak žaluzie ovládat, od tradičních manuálních metod až po pokročilé automatické systémy. V tomto článku prozkoumáme různé dostupné možnosti.

Zimní zahrada může být úžasným přídavkem k vašemu domovu, poskytujícím místo pro relaxaci, pěstování rostlin, nebo jako příjemné místo pro setkávání s rodinou a přáteli po celý rok. Postavit zimní zahradu svépomocí může být výzva, ale s dobrým plánem a správnými materiály je to úplně realizovatelný projekt. V tomto článku vám ukážeme, jak na to.